ذغال صنعتی سفارشی

ذغال صنعتی یکی از قطعات مهم در موتورهای الکتریکی است و به دلیل اینکه این ذغال تنها نافلزهایی هستند که رسانای جریان الکتریسیته بوده و جریان برق را از خود عبور می دهند، از آنها در وسایل برقی استفاده می شود.

استفاده اساسی این ذغال‌ها، اتصال قطعات چرخشی و ثابت در موتورها از طریق جریان الکتریسیته می‌باشد. یکی از مزایای بارز این نوع ذغال، این است که به دلیل اینکه از فلز نرم تر هستند، هیچ گونه آسیبی به قطعات موتور وارد نمی‌کنند. به طور تدریجی و با عبور جریان الکتریکی در طول زمان، این ذغال‌ها مصرف می‌شوند، اما بدون ایجاد هرگونه آسیب یا خرابی در سایر قطعات موتور.

کربن براش‌ها، به‌عنوان یک نوع از ذغال‌های صنعتی شناخته می‌شوند که از سیم‌های نازک مسی ساخته می‌شوند و در حوزه‌ی مهندسی برق کاربرد دارند. این تکنولوژی در چند دهه‌ گذشته پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و به‌عنوان قطعات ضروری در دستگاه‌های الکتریکی مورد توجه قرار می‌گیرند. هدایت الکتریسیته به قطعات متحرک برقی از طریق سیم‌های مسی امکان‌پذیر نیست، زیرا سیم‌ها و کابل‌ها به دور ‌خود پیچیده می‌شوند و باعث ایستادن موتور می‌شوند. بنابراین، برای ایجاد اتصال الکتریکی مطلوب، از ذغال‌های صنعتی بر روی پوسته‌های کالکتورهای موتور استفاده می‌شود.

سفارش ساخت

نمونه کارهای ذغال سفارشی ساوا الکتریک

در انتخاب و خرید ذغال صنعتی سفارشی، موارد زیر را درنظر بگیرید:

1. تعیین نیازها: پیش از خرید ، نوع ، کاربرد و محل مصرف ذغال صنعتی (الکتریکی) را دقیقا مشخص کنید.
2. بررسی خصوصیات فنی: خصوصیاتی همچون گرید (Grade)، نحوه انتقال جریان، جریان عبوری قابل تحمل، مقاومت الکتریکی و سایش را به دقت بررسی کنید.
3. مشخص کردن تعداد و ابعاد: تعداد و ابعاد زغال های صنعتی سفارشی مورادی هستند که در تعیین قیمت و زمان ساخت تاثیرگذارند. مشخص کردن ضخامت، طول و ارتفاع متناسب با ابعاد جاذغالی و جریان مصرفی پیش از ثبت سفارش از نکات حائز اهمیت می‌باشد.
4. رعایت استانداردها: پیش از خرید اطمینان حاصل کنید که ذغال درخواستی دارای دانسیته (density) مناسب و متریال استاندارد باشد تا از آسیب به سطح رینگ (کلکتور) و بروز خسارت های جبران ناپذیر (مانند ایجاد جرقه) جلوگیری شود.
5. محاسبه قیمت و زمان تحویل: قیمت نهایی با توجه به ذغال موردنیاز کاربر (نوع زغال) و میزان کاری که روی زغال انجام می شود، مشخص و به مشتری اعلام می شود. با توجه به گرید و متریالی که روی ذغال های سفارشی استفاده می شود قیمت رقابتی نسبت به سایر تامین کنندگان ارائه می دهیم.
همچنین زمان تحویل نیز بستگی به تعداد سفارش و پیچیدگی زغال سفارشی “سیم دار، فنردار، تعداد سیم ها، دو قلو و… ” بعد از بررسی متخصصان اعلام می شود.
6. مشاهده نظرات مشتریان و نمونه کارها: نظرات مشتریان، جزئیات محصول و نمونه کار ذغال سفارشی و خاص را مشاهده کنید.
7. خدمات پس‌ازفروش: یک تا دو نمونه از زغال سفارشی را تحویل بگیرید و استفاده کنید، اگر پاسخگوی نیازتان بود برای شما کاربر عزیز با همان کیفیت، گرید و متریال در تیراژ بالا ساخته می شود.

نهایی-بنر (1)

ذغال صنعتی و ذغال الکتریکی

مراحل سفارش زغال سفارشی:

با توجه به نمونه زغال صنعتی ارسالی و بررسی های به عمل آمده، اگر نمونه از قبل ساخته شده (چه نمونه داخلی، فابریک و چه وارداتی) طبق گرید مدنظر موجود باشد به مشتری پیشنهاد داده می شود، در صورت عدم موجودی زغال صنعتی آماده، نمونه ذغال ارسال شده از نظر گرید، ابعاد و نوع ساخت بررسی شده و طبق نمونه سفارش گیری و ساخت محصول انجام می شود.

نحوه ساخت زغال سفارشی و خاص:
بسته به کارایی و محل نصب ذغال صنعتی، ذغال ها به دسته بندی های مختلفی از جمله:
بدون سیم، سیم دار، فنردار و پیچ خور تقسیم بندی می‌شوند که براساس این ویژگی‌ها ذغال ها ابتدا با دستگاه های دقیق cnc برش داده می‌شوند و سپس عملیات سیم گذاری، فنر گذاری، قرار دادن وارنیش نسوز در صورت نیاز و از این قبیل موارد روی آنها پیاده سازی می‌شود.
حال طبق نمونه اگر نیاز به برش ، ایجاد شیار و یا انحنا روی ذغال باشد با استفاده از تجهیزات مدرن صورت می‌پذیرد.

قیمت زغال سفارشی:
قیمت ذغال سفارشی به نوع ذغال، گرید، ابعاد و… بستگی دارد و همین امر باعث تفاوت در قیمت ساخت انواع زغال صنعتی می شود. ذغال ها کاملا توسط متخصصان ساوا الکتریک ساخته می شوند و در سریع ترین زمان ممکن آماده و ارسال می شوند. توجه داشته باشید که زمان تحویل با توجه به تعداد سفارش متغیر است.
همچنین می توانید یک تا دو نمونه از زغال سفارشی را تحویل بگیرید و استفاده کنید، اگر پاسخگوی نیازتان بود در تیراژ بالا برای شما کاربر عزیز ساخته می شود.

فروشگاه ساوا الکتریک با تکیه به تجربه چندین ساله خود در ساخت ذغال های صنعتی خاص و رفع نیاز صنایع بزرگ آمادگی سفارشی سازی انواع ذغال صنعتی و ارائه مشاوره به خریداران را دارد