نمایش 1–12 از 13 نتیجه

امروزه نقش و اهمیت برق و تجهیزات برقی بر کسی پوشیده نیست و همه افراد چه در خانه‌های خود و چه در محل کارشان از تجهیزات برقی گسترده و متنوعی استفاده می‌کنند. برای آن که تجهیزات برقی کارایی لازم را از خود نشان دهند و در مقابل ولتاژها نامتعارف آسیب نبینند، از دستگاه‌ها و وسیله‌های مختلفی استفاده می‌شود. خرید استابلایزر تک فاز یکی از اقداماتی است که می‌توانید نسبت به پاسخ دهی به این نیاز خود در نظر بگیرید.

همیشه تغییرات ناگهانی جریان‌ها و ولتاژها برای افراد دردسر ساز بوده است. چرا که این کار علاوه بر آن که ممکن است به دستگاه‌ها و تجهیزاتی که به برق وصل هستند آسیب بزنند، در برخی موارد نیز موجب برق گرفتگی شده و سلامت و جان انسان‌ها را تهدید می‌کردند. به همین دلیل نیز انسان‌ها از همان ابتدا به یک دستگاهی که بتواند جریان و ولتاژ برق را در حد استاندارد نگه دارد، احساس نیاز کردند.

به دلیل اهمیت بسیار بالای این مسئله (کنترل ولتاژ ورودی به دستگاه‌های برقی)، تجهیزات مختلف با ویژگی‌های منحصر به فردی طراحی و تولید شدند تا افراد با استفاده از آن‌ها بتوانند یک جریان مناسب و متناسب را داشته باشند. بعد از گذشت سالیان سال استابلایزر تک فاز وارد بازار شد. این نوع دستگاه نسبت به دستگاه‌های پیشین، تغییرات چشم گیری داشت و کارایی و راندمان بسیار بالایی را از خود نشان می‌داد. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد به خرید استابلایزر روی آوردند.

اگر اطلاعات خاصی در زمینه استابلایزر تک فاز و کاربردها و مزایای استفاده از آن ندارید، جای هیچ گونه نگرانی نیست. چرا که ما در این مطلب به طور کامل به بررسی استابلایزر تک فاز خواهیم پرداخت و برای کسانی که قصد خرید این وسیله را دارند، بهترین برندهای آن را معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

استابلایزر تک فاز

استابلایزر تک فاز چیست؟

قبل از هر کاری بایستی با معنی و مفهوم استابلایزر تک فاز آشنا شوید. در واقع استابلایزر تک فاز یک دستگاه الکترونیکی است که با هدف تنظیم و استحکام بخشی به ولتاژ برق تک فاز به کار گرفته می‌شود. به طور کلی ولتاژ تک فاز معمولاً در بازه 200 الی 240 ولت و با فرکانس 50 یا 60 هرتز کار می‌کند.

اما در بسیاری از مواقع به دلایل مختلفی ممکن است جریان برق نوسانات شدیدی داشته باشد. این نوسانات تجهیزات الکتریکی و قطعات آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب خرابی آن‌ها می‌شوند. استابلایزر تک فاز سطح ولتاژ را در یک محدوده مشخص و از پیش تعیین شده نگه داشته و از خرابی‌ها و خطرات ناشی از نوسانات برق جلوگیری می‌کند.

استفاده از دستگاه استابلایزر تک فاز در زمینه‌هایی که نوسانات ولتاژ برق وجود دارد، ضروری است. در واقع وظیفه اصلی این دستگاه آن است که با تنظیم ولتاژ ورودی،  ولتاژ خروجی ثابتی را تأمین کند. استابلایزر تک فاز از قطعات الکترونیکی مختلف و متنوع شامل ترانس‌های ولتاژ و ترانس‌های جریان، مدارهای الکترونیکی و تراشه‌های کنترلی ساخته شده است. این قطعات از طریق یک سیستم کنترلی پیشرفته، ولتاژ ورودی را تحلیل کرده و متناسب با آن ولتاژ خروجی را تنظیم می‌کنند.

استفاده از این دستگاه در محیط‌های مختلف مانند آپارتمان‌ها، خانه‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، کارگاه‌ها و… بسیار رایج بوده و افراد برای محافظت از سیستم‌های برقی خود بایستی نسبت به خرید استابلایزر تک فاز اقدام کنند.

آشنایی با دستگاه استابلایزر

قیمت استابلایزر تک فاز

برای افرادی که قصد خرید استابلایزر تک فاز را دارند، قیمت این دستگاه و هزینه‌هایی که باید برای تهیه آن پرداخت کنند، یک مسئله بسیار مهم و قابل توجه است. چرا که همه افراد دوست دارند ضمن خرید یک دستگاه مناسب و با کیفیت، هزینه‌های اقتصادی و مقرون به صرفه را برای آن پرداخت کنند.

اما به عنوان یک مسئله مهم بایستی بدانید که قیمت استابلایزر تک فاز به عوامل و پارامترهای مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک قیمت مشخص و معین را برای خرید آن‌ها تعیین کرد. در ادامه مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت استابلایزر تک فاز را برای شما ذکر کرده‌ایم.

 • برند تولید کننده محصول
 • فروشنده محصول
 • جنس دستگاه و متریال ساخت آن
 • قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه
 • مشخصات فنی دستگاه
 • قدرت و ظرفیت استابلایزر
 • برخورداری از ویژگی‌های اضافی مانند نمایشگر و قابلیت‌های هوشمند
 • نوسانات ارزی

اگر قیمت استابلایزر تک فاز برای شما یک مسئله مهم است، پیشنهاد می‌کنیم قیمت دستگاه مورد نظرتان را در چندین فروشگاه معتبر و قابل اعتماد را بررسی کرده و از فروشنده ای که قیمت‌های منصفانه‌تری دارد، خرید خود را انجام دهید.

شایان ذکر است که بسیاری از افراد برای پرداخت هزینه‌های کم‌تر برای خرید استابلایزر تک فاز، این دستگاه را از فروشنده‌های بی نام و نشان خریداری می‌کنند یا به سمت دستگاه‌هایی می‌روند که توسط برندهای گم نام تولید شده اند. در اکثر این مواقع دستگاهی که خریداری شده است، کیفیت لازم را نداشته و نمی‌تواند کارایی مد نظر فرد را ارائه دهد. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم خرید استابلایزر تک فاز را از یک فروشگاه معتبر و مطمئن انجام دهید.

قیمت استابلایزر تک فاز

استابلایزر صنعتی تک فاز

استابلایزر صنعتی تک فاز، یکی از تجهیزات الکترونیکی است که با هدف کنترل و استحکام بخشیدن به ولتاژهای تک فاز به کار گرفته می‌شود. شما در بخش‌های قبل با مفهوم و کارایی استابلایزر آشنا شدید، استابلایزر صنعتی تک فاز نیز دقیقاً همان کارایی را دارد با این تفاوت که برای مصارف صنعتی تولید شده است.

در واقع در صنایع از تجهیزات الکتریکی و دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها اغلب کارکردی متفاوت‌تر از وسیله‌های برقی خانگی دارند و به همین دلیل نیز برای محافظت از آن‌ها باید حساسیت بیشتری به خرج داده شود. استابلایزر صنعتی تک فاز نیز دقیقاً با همین منظور تولید و به بازار عرضه شده است.

این دستگاه از افت و افزایش ناگهانی در ولتاژهای برق جلوگیری کرده و سبب محافظت از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می‌شود. از آن جایی که تجهیزات صنعتی گران قیمت هستند و آسیب دیدن آن‌ها علاوه بر خسارت مالی می‌تواند موجب اختلال در چرخ کار شود، استفاده از استابلایزر صنعتی تک فاز در جهت محافظت از آن‌ها ضرورت می‌یابد. از دستگاه استابلایزر صنعتی تک فاز می‌توان در جهت محافظت از کامپیوترها، سرورها، ماشین‌آلات و سایر دستگاه‌های صنعتی استفاده کرد.

به عنوان یک نکته مهم باید در نظر داشته باشید که قیمت استابلایزر صنعتی تک فاز نسبت به استابلایزر تک فاز معمولی بالاتر بوده و این دستگاه برای استفاده در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، تولیدی‌ها و… مناسب است. بی شک خرید این دستگاه برای استفاده در محیط‌های خانگی و اداری صرفه اقتصادی ندارد.

استابلایزر صنعتی تک فاز

عملکرد استابلایزر تک فاز

عملکرد دستگاه استابلایزر تک فاز بدین صورت است که قسمت ورودی این دستگاه جریان را از شبکه برق می‌گیرد و با استفاده از یک ترانسفورماتور و مدارهای الکترونیکی که در آن تعبیه شده است، ولتاژ خروجی را به حداقل تغییر ممکن تنظیم می‌کند. این دستگاه به دلیل برخورداری از قطعات مختلف قادر است تا ولتاژ خروجی را در محدوده مشخصی نگه دارد. از این رو می‌توان از آن در مکان‌هایی که ولتاژ برق قطع و وصل می‌شود یا ولتاژ پایداری ندارد استفاده کرد.

به طور کلی می‌توان گفت نحوه عملکرد این دستگاه به گونه است که جریان برق را در محدوده شخصی که از پیش تعیین شده است نگه می‌دارد و از افت یا افزایش ناگهانی ولتاژ جلوگیری می‌کند. به دلیل برخورداری از این قابلیت نیز، دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف الکتریکی و الکترونیکی همواره از خطرات ناشی از نوسانات جریان برق در امان هستند.

همچنین باید این نکته را خاطر نشان کرد که تمام دستگاه‌های استابلایزر دارای عملکرد یکسانی هستند. البته در برخی از نمونه‌ها ممکن است نحوه عملکرد آن‌ها کمی با یکدیگر متفاوت باشد اما کلیات آن‌ها همان چیزی است که قبل‌تر توضیح دادیم.

عملکرد استابلایزر تک فاز

بهترین استابلایزر خانگی

افرادی که به دنبال تهیه یک استابلایز برای خانه و محیط زندگی خود هستند، همواره به دنبال آن اند که بهترین دستگاه موجود در بازار را تهیه کنند. از این رو نیز سوالات بسیار زیادی در رابطه با بهترین استابلایزر خانگی پرسیده می‌شود. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید بایستی بدانید که پاسخ قطعی و دقیق برای این سوال وجود ندارد.

در واقع امروزه استابلایزر خانگی به عنوان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین دستگاه‌ها شناخته می‌شود که تمام مراکز مسکونی باید به آن مجهز شوند. از این رو نیز شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلفی در داخل و خارج از ایران به طراحی و تولید انواع مختلف این دستگاه‌ها مشغول هستند. به همین دلیل نیز امروزه ما شاهد تنوع بسیار زیاد و گسترده در زمینه انواع استابلایزر خانگی مواجه هستیم. بی شک انتخاب یک دستگاه به عنوان بهترین استابلایزر خانگی کار سخت و غیر ممکنی است.

توجه داشته باشید که در بازار انواع مختلفی از استابلایزر خانگی وجود دارد که هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد خود را داشته و جز بهترین‌ها به شمار می‌روند. به همین خاطر نیز بهتر است به جای آن که به دنبال خرید بهترین استابلایزر خانگی باشید، در رابطه با انواع مختلفی از دستگاه‌های استابلایزر خانگی تحقیق کنید تا بتوانید مناسب‌ترین مدل را متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

پس به طور کلی می‌توان گفت به جای آن که به دنبال بهترین استابلایزر خانگی باشید، یک دستگاه مناسب با نیازتان را تهیه کنید تا با صرف حداقل هزینه ممکن بتوانید به نیازهای خود پاسخ دهید.

بهترین استابلایزر خانگی

قیمت استابلایزر تک فاز خانگی و اداری

همان طور که پیش‌تر نیز گفتیم، استابلایزر تک فاز خانگی و اداری انواع بسیار متنوع و گسترده ای دارند. طبیعتاً نمی‌توان برای همه دستگاه‌ها یک قیمت مشخص و معین را تعیین کرد. چرا که قیمت استابلایزر تک فاز به پارامترهای مختلفی بستگی داشته و تحت اثر عوامل گوناگون تغییر می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت عوامل مختلفی مانند قدرت و ظرفیت، نوع و برند دستگاه، کیفیت ساخت و همچنین قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن قیمت استابلایزر تک فاز خانگی و اداری را مشخص می‌کنند. برای آن که خرید اقتصادی و مقرون به صرفه ای داشته باشید، می‌توانید قیمت دستگاه‌های مختلف را از فروشگاه‌های گوناگون پرس و جو کنید تا از رنج قیمتی با خبر شوید.

پیشنهاد می‌کنیم در هنگام بررسی لیست قیمت فروشگاه‌های مختلف دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید و برای این کار وقت کافی اختصاص دهید تا بتوانید محصول مد نظر خود را با قیمت مناسب و اقتصادی خریداری کنید. بی شک با خرید یک دستگاه استابلایزر با قیمت پایین‌تر، احساس رضایت بیشتری را از دستگاه خود خواهید داشت و رضایت شما از دستگاه به مراتب بالاتر خواهد رفت. پس توجه به قیمت استابلایزر تک فاز خانگی و اداری را به عنوان یک نکته بسیار مهم در نظر داشته باشید.

قیمت استابلایزر تک فاز خانگی و اداری

خرید استابلایزر تک فاز (تثبیت کننده ولتاژ) از ساوا الکتریک

افرادی که قصد خرید استابلایزر تک فاز را دارند، دوست دارند تا محصول مد نظر خود را از یک فروشگاه مطمئن و معتبر خریداری کنند. چرا که در این صورت می‌توانند از کیفیت دستگاه و اورجینال بودن آن اطمینان حاصل کنند. امروزه فروشگاه‌های مختلفی وجود دارند که به فروش استابلایزر تک فاز مشغول هستند. به همین جهت نیز پیدا کردن یک فروشگاه مناسب برای تهیه این محصول کار سختی شده است.

اگر شما هم قصد خرید استابلایزر تک فاز را دارید می‌توانید به فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع مختلفی از دستگاه‌های استابلایزر موجود است که هر شخصی می‌تواند بسته به نیاز خود و متناسب با کاری که دارد، یک محصول را انتخاب کند. شایان ذکر است که تمام دستگاه‌های استابلایزر موجود در فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک اورجینال بوده و از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند.

از طرفی دیگر فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک قیمت‌های بسیار منصفانه‌تری را نسبت به سایر فروشگاه‌ها دارد و شما با تهیه دستگاه خود از این فروشگاه، من خرید یک محصول با کیفیت، هزینه‌های پایین‌تری را بابت آن پرداخت خواهید کرد.

برای تهیه دستگاه استابلایزر تنها کافی است که با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک دستگاه مد نظر خود را پیدا کرده و آن را سفارش دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محصولتان به درب منزل ارسال شود. تمام سفارش‌های شما در کم‌ترین زمان ممکن با تضمین سلامت فیزیکی دستگاه و اورجینال بودن آن برای شما ارسال خواهد شد.

به عنوان یک نکته بسیار در نظر داشته باشید که فروشگاه ساوا الکتریک به عنوان نمایندگی رسمی چندین برند معتبر جهانی، در ایران مشغول به فعالیت است. از این رو هیچ گونه نگرانی در رابطه با جنس و کیفیت دستگاه‌های نخواهید داشت.

خرید تثبیت کننده ولتاژ

برندهای معتبر استابلایزر تک فاز

اگر قصد خرید و استفاده از دستگاه استابلایزر را داشته باشید حتماً لازم است تا محصول خود را از یک برند معتبر خریداری کنید. دستگاه‌هایی که توسط برندهای مطرح و معروف تولید می‌شوند، از متریال ساخت و مواد اولیه بسیار مرغوبی برخوردار هستند. به همین دلیل نیز کیفیت آن‌ها بسیار بالا است. همچنین طول عمر این دستگاه‌ها نیز بسیار بیشتر است و شما می‌توانید سالیان سال از آن‌ها استفاده کنید.

از طرفی دیگر برندهای معتبر برای طراحی و تولید محصولات خود از بهترین دستگاه‌ها و بروزترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند به همین دلیل نیز دستگاه‌های ساخته شده توسط آن‌ها کارایی و راندمان بسیار بالایی داشته و استفاده از هر یک از آن‌ها می‌تواند به راحتی به نیازهای افراد پاسخ دهد.

به عنوان یک نکته بسیار مهم نیز باید در نظر داشته باشید که برندهای معتبر استابلایزر تک فاز از خدمات پس از فروش بسیار خوبی برخوردار هستند. حتی اگر قطعه ای از دستگاه شما آسیب دیده باشد به راحتی می‌توانید نسبت به تعمیر یا تعویض آن قادام کنید.

حال که با اهمیت برند تولید کننده استابلایزر تک فاز آشنا شدید و دانستید که این موضوع تا چه حدی اهمیت دارد، بایستی برای خرید استابلایزر به دنبال برندهای معروف تولید کننده آن باشید. اگر اطلاعاتی در رابطه با این موضوع ندارید جای هیچ گونه نگرانی نیست. چرا که ما در ادامه معروف‌ترین و بهترین برندهای تولید کننده دستگاه استابلایزر را برای شما معرفی کرده‌ایم.

برندهای معتبر استابلایزر تک فاز

برند گلداستار (GoldStar)

برند گلداستار به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین برندها در زمینه طراحی و تولید انواع تجهیزات و دستگاه‌های الکتریکی شناخته می‌شود. این شرکت در زمینه تولید دستگاه‌های استابلایزر تک فاز و سه فاز نیز بسیار خوش درخشیده و بار دیگر توانایی‌های خود را به رخ رقیبان کشیده است.

محصولاتی که توسط برند گلد استار تولید می‌شوند، کیفیت بسیار بالایی داشت و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل نیز در هنگام خرید و استفاده از آن لازم نیست تا هیچ گونه ترس و نگرانی از خراب شدن دستگاهتان داشته باشید.

همچنین این برند انواع مختلفی از دستگاه‌های استابلایزر را تولید می‌کند که هر یک از این دستگاه‌های ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و برای استفاده در زمینه‌های خاص مناسب هستند. به طور کلی اگر به دنبال یک دستگاه استابلایزر می‌گردید که بتواند تمام نیازهای شما را به خوبی بر طرف کند و طول عمر بالایی داشته باشید، محصولات برند گلداستار گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

برند امگا (omega)

در معرفی برندهای معتبر استابلایزر تک فاز نمی‌توان از برند امگا نام نبرد. این برند ز بهترین تکنسین‌ها و بروز ترین تجهیزات برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند. به همین دلیل نیز در بین مشتریان خود بسیار خوش نام بوده و افراد زیادی برای خرید محصولات الکتریکی برند امگا را ترجیح می‌دهند.

کیفیت ساخت بالا، استفاده از متریال مرغوب، زیبایی، کارایی و راندمان بالا، قیمت‌های مناسب و… همگی از جمله مزایای دستگاه‌های استابلایزر برند امگا هستند. حتی اگر جز افراد سخت پسند باشید، بی شک این دستگاه می‌تواند نظر مثبت شما را به خود جلب کند.

در واقع کیفیت ساخت و عملکرد محصولات امگا به حد بالا است که شما با خیال آسوده و بدون هیچ گونه دغدغه و دل نگرانی می‌توانید در زمینه‌های مختلف از آن استفاده کنید. به این ترتیب نیز از در امان بودن تجهیزات الکتریکی مختلف خود اطمینان حاصل کنید.

خوشبختانه دستگاه‌های استابلایزر که توسط برند اما ساخته می‌شوند، از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و افراد می‌توانند برای حیطه‌های کاری یا برای خانه مسکونی خود، یکی از محصولات این برند را تهیه کنند. از طرفی دیگر توجه داشته باشید که برند امگا، از تنوع گسترده ای در استابلایزر صنعتی برخوردار است.

اگر به دنبال دستگاه استابلایزر تک فاز هستید که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و بتواند راندمان کاری مطلوب شما را ارائه دهد، بی شک خرید یکی از محصولات برند امگا برای شما یک گزینه ایده آل خواهد بود.

برند ولتاک (voltac)

ولتاک از دیگر کمپانی‌های معروف و صاحب نامی است که در زمینه تولید و فروش انواع دستگاه‌های استابلایزر فعالیت می‌کند. محصولات ساخته شده توسط این برند به عنوان یکی از پر طرف دار ترین و پر فروش ترین استابلایزر های بازار شناخته می‌شوند. برخورداری از کیفیت و کارایی بسیار بالا در کنار قیمت‌های اقتصادی و منصفانه باعث شده است تا محصولات این برند ارزش خرید بسیار بالایی پیدا کنند.

شایان ذکر است که برند ولتاک تجربه و پیشینه بسیار دراز مدتی در زمینه تولید تجهیزات و دستگاه‌های الکتریکی دارد و با تکیه بر این موضوع توانسته است تا دانش و تخصص چندین ساله خود را در زمینه تولید دستگاه‌های استابلایزر به کار بگیرد و محصولات بی نظیری را تولید و به بازار روانه کند.

اگر به فکر آن هستید که یک دستگاه مناسب و با قیمت اقتصادی برای خود پیدا کنید، محصولاتی که توسط برند ولتاک تولید شده اند می‌توانند رضایت کامل شما را به خود جلب کنند. تنها کافی است که یک دستگاه استابلایزر از برند ولتاک خریداری کرده و برای مدتی از آن استفاده کنید تا کارایی بی نظیر و فوق العاده آن برای شما نمایان شود.

با توجه به کلیه توضیحاتی که در این بخش دادیم شما می‌توانید با اطمینان خاطر کامل و بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی یک محصول مناسب از برند ولتاک خریداری کرده و از آن بهره ببرید.

برند دلتا (Delta)

کمپانی دلتا با تکیه بر دانش و تخصص خود و با به کار گیری تجربه ای که در عرض چندین دهه در تولید انواع دستگاه‌های الکتریکی کسب کرده، توانسته است تا محصولات بی نظیری را در این زمینه تولید کند. به طوری که بسیاری از افراد امروزه برند دلتا را به عنوان یکی از بهترین برندهای تولید کننده دستگاه‌های استابلایزر می‌شناسند. برند دلتا دستگاه‌های استابلایزر متنوع و گوناگونی را تولید و به بازار روانه می‌کند تا افراد بتوانند با توجه به نیازی که دارند یک دستگاه مناسب را خریداری کنند.

کیفیت ساخت و تکنولوژی‌هایی که برای تولید محصولات برند دلتا مورد استفاده قرار می‌گیرند در سطح بسیار خوبی قرار دارند، به همین دلیل نیز افراد می‌توانند با اطمینان خاطر کامل و بدون هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای نسبت به خرید و استفاده از آن‌ها اقدام کنند.

خوشبختانه قطعات و تجهیزات دستگاه‌های تولید شده توسط برند دلتا در بازار ایران موجود بوده و افراد می‌توانند به راحتی قطعات مختلف آن را تهیه کنند. به همین جهت نیز در صورت بروز هر گونه مشکل یا خرابی در هر یک از قطعات این دستگاه‌ها، شما بدون هیچ گونه مشکلی می‌توانید نسبت به خرید یک قطعه جدید و تعویض آن با قطعه سوخته شده اقدام کنید.

انواع برندهای دستگاه استابلایزر

مقایسه استابلایزر تک فاز و سه فاز

استابلایزرهای تک فاز و سه فاز دو نوع مشترک از تجهیزات الکتریکی هستند که با هدف کنترل و تنظیم ولتاژ برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. با آن که این محصولات برای دستیابی به یک هدف مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما با این همه حال تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و بایستی در زمینه مخصوص خود مورد استفاده قرار بگیرند.

در واقع استابلایزر تک فاز در جهت تامین ولتاژ پایدار برای سیستم‌های تک فاز مانند خانه‌ها و مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از استابلایزرها می‌توانند ولتاژ برق ورودی را تنظیم کنند و ولتاژ خروجی مستقیم و پایدار را به تجهیزات متصل شده فراهم کنند. از طرفی دیگر دستگاه‌های استابلایزر سه فاز برای سیستم‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که از برق سه فاز تغذیه می‌کنند. به همین جهت نیز استفاده از آن‌ها اغلب در صنعت و سازمان‌ها مناسب است.

به طور دقیق‌تر می‌توان گفت استابلایزر تک فاز از قدرت کم‌تری نسبت به استابلایزر سه فاز برخوردار است. اما به راحتی می‌تواند در مصارف خانگی یا اداری مورد استفاده قرار بگیرد. از طرفی دیگر استابلایزر سه فاز قیمت بالاتری نسبت به نوع تک فاز دارد اما به دلیل برخورداری از ساختار منحصر به فرد، قدرت آن بسیار بیشتر از استابلایزر تک فاز است.

پس برای مصارف خانگی و اداری بهتر است تا از استابلایزر تک فاز استفاده شود تا افراد بتوانند با صرف هزینه‌های کم‌تر،‌ایمنی لازم برای دستگاه‌های خود را ایجاد کنند. اما برای مصارف صنعتی حتماً باید با پرداخت هزینه‌های بیشتر، نسبت به خرید استابلایزر سه فاز اقدام شود.

مقایسه استابلایزر تک فاز و سه فاز

آیا استابلایزر باعث می‌شود که وسایل برقی به دلیل نوسان برق نسوزد؟

در هنگامی که افراد با دستگاه استابلایزر و ویژگی‌های آن آشنا می‌شوند، اولی سوالی که به ذهنشان خطور می‌کند آن است که آیا دستگاه استابلایزر باعث ایجاد‌ایمنی برای وسیله‌های برقی در هنگام مواجه با نوسانات برق می‌شود؟ به بیانی ساده‌تر افراد می‌خواهند بدانند که در صورت استفاده از استابلایزر دیگر لازم نیست تا نگران سوختن و خراب شدن وسیله‌های برقی خود شوند؟ یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هدف از طراحی و تولید دستگاه‌های استابلایزر، محافظت از وسیله‌های برقی در برابر نوسانات برق بوده است. این دستگاه‌ها به خوبی توانسته اند تا کارایی خود را نشان دهند و به اهدافی که برای آن‌ها تعیین شده بود برسند. یعنی با استفاده از این دستگاه‌های وسیله‌های برقی شما در امان خواهد بود.

البته به عنوان یک نکته بسیار مهم باید در نظر داشته باشید که دستگاه استابلایزر تک فاز و سه فاز، از وسیله‌ها و تجهیزات الکتریکی صرفاً در برابر نوسانات برق محافظت می‌کند و این بدان معنی نیست که با خرید و استفاده از این دستگاه دیگر هیچ کدام از وسیله‌های برقی شما خراب نخواهند شد.

یعنی عوامل و پارامترهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث سوخته شدن دستگاه‌های برقی شود و نوسانات برق تنها یکی از این عوامل است. از این رو ممکن است هر یک از وسیله‌های برقی که دارید در اثر عوامل مختلفی بسوزند یا قطعاتی از آن‌ها خراب شوند. اما با استفاده از استابلایزر، این اتفاق در اثر نوسانات برق رخ نخواهد داد.

محافظت از تجهیزات الکتریکی با استابیلایزر

ویژگی‌های دستگاه استابیلایزر تک فاز

دستگاه استابیلایزر تک فاز ویژگی‌های مختلفی دارد که باعث تمایز آن با سایر دستگاه‌های مشابه شده است. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه را برای شما نام برده‌ایم.

 • تثبیت جریان برق
 • محافظت از تجهیزات و دستگاه‌های الکتریکی
 • محافظت در مقابل اتصال کوتاه
 • کاهش هزینه‌های مصرف برق
 • محافظت در مقابل رعد و برق
 • برخورداری از سیستم نویز گیر برق (فیلتر)
 • افزایش طول عمر و کارکرد لوازم برقی

شما هم می‌توانید با خرید و استفاده از دستگاه استابلایزر از ویژگی‌های بی شمار و مختلف آن برخوردار شوید.

ویژگی‌های دستگاه استابیلایزر تک فاز

کاربردهای استابلایزر تک فاز (تثبیت کننده ولتاژ)

مزایای استفاده از دستگاه استابلایزر بسیار زیاد بود و شامل مواردی همچون محافظت از تجهیزات و دستگاه‌های الکتریکی، قیمت‌های اقتصادی و مقرون به صرفه، تنوع بسیار بالای محصولات، کنترل و تثبیت ولتاژهای ورودی و… اشاره کرد. به دلیل برخورداری از این ویژگی‌ها، امروزه دستگاه‌های استابلایزر تک فاز در موارد مختلفی کاربرد دارند.

از مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه‌ها می‌توان به استفاده از آن‌ها در محیط‌های مسکونی، اداری، بیمارستان‌ها، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، تولیدی‌ها و… اشاره کرد. به طور کلی استابلایزر تک فاز در هر بخشی که به محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر آسیب‌های نوسانات ولتاژ نیاز باشد، کاربرد دارد.

کاربردهای استابلایزر تک فاز

قیمت استابلایزر تک فاز ارزان

بسیاری از افراد برای خانه یا محل کار خود به دنبال خرید و استفاده از استابلایزر ارزان قیمت هستند. به همین دلیل نیز می‌خواهند قیمت استابلایزر تک فاز ارزان را استعلام بگیرند و بدانند که از چه فروشگاهی باید آن را تهیه کرد. در واقع ما در بخش‌های قبل گفتیم که قیمت یک دستگاه استابلایزر تک فاز فارغ از اقتصادی یا گران قیمت بودن آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به همین دلیل نیز قیمت مشخصی برای استابلایزر ارزان وجود ندارد. اما اگر شما دوست دارید تا دستگاهی که تهیه می‌کنید ارزن باشد و با حداقل هزینه‌ها نیاز خود را بر طرف کنید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک مراجعه کرده و در بین انواع مختلف دستگاه‌ها با قیمت‌های گوناگون، یک مدل مناسب و اقتصادی را تهیه کنید.

قیمت استابلایزر تک فاز ارزان

طریقه نصب استابلایزر خانگی

نصب استابلایزر خانگی یک فرآیند نسبتاً ساده بوده و در مدت زمان کوتاهی می‌توان به طور کامل نسبت به نصب و استفاده از آن اقدام کرد. نصب استابلایزر خانگی معمولاً توسط فنی‌کاران حرفه‌ای انجام می‌شود. اما شما خود هم می‌توانید نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

به طور کلی برای نصب این دستگاه بایستی در ابتدا موقعیت مناسبی را در خانه تعیین کنید. برای آن که دستگاه بتواند کارکرد درستی داشته باشد و طول عمر آن زیاد باشد بایستی به دور از رطوبت، گردوغبار و دمای بالا قرار بگیرد. بعد از قرار دادن دستگاه در یک محل مناسب با شرایط گفته شده، لازم است تا با استفاده از دستگاه‌های اندازه‌گیری، ولتاژ برق خانه را بسنجید.

حال که از میزان ولتاژ خانه خود آگاه شدید نوبت آن رسیده است که دستگاه استابلایزر را به شبکه برق خانه متصل کنید. در اقدام نهایی نیز تنها کافی است که با تنظیم پارامترهای استابلایزر حداکثر و حداقل ولتاژ برق مورد نیاز خود را تعیین کنید. با آنکه افراد خود می‌توانند نصبت به نصب و راه اندازی استابلایزر خانگی اقدام کنند، اما برای جلوگیری از وقوع هر گونه اتفاقی بهتر است تا از یک تکنسین کمک بگیرید.

طریقه نصب استابلایزر خانگی

نکات مهم خرید استابلایزر تک فاز

در هنگام خرید استابلایزر تک فاز بایستی دقت و حساسیت بسیار بالایی به خرج دهید تا بتوانید یک محصول مناسب و متناسب با نیازی که دارید را تهیه کنید. در غیر این صورت ممکن است علی رغم صرف هزینه‌های بالا، نتوانید یک محصول درست را برای استفاده خود فراهم کنید و دستگاه شما کارایی و راندمان لازم را نداشته باشد.

به دلیل اهمیت بالایی که خرید استابلایزر تک فاز دارد، تصمیم گرفته‌ایم تا تمام نکات لازم و ضروری را در رابطه با این موضوع به طور کامل برای شما شرح دهیم تا هیچ گونه مشکلی در هنگام تهیه این دستگاه‌ها نداشته باشد. در ادامه با بررسی نکات مهم خرید استابلایزر تک فاز با ما همراه باشید.

نکات مهم خرید استابلایزر تک فاز

فروشنده معتبر و قابل اعتماد

در وهله اول لازم است تا شما برای خرید دستگاه مورد نظرتان فروشنده‌های معتبر و قابل اعتماد را پیدا کنید. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. چرا که فروشنده‌های معتبر اجناس با کیفیت را برای مشتری‌های خود عرضه می‌کنند و محصولات آن‌ها اورجینال است. از این طریق شما می‌توانید در مورد تهیه یک دستگاه با کیفیت و اصل اطمینان حاصل کنید.

از طرفی دیگر فروشنده‌های معتبر، محصولات برندهای معروف را به فروش می‌رسانند و شما می‌توانید در بین انواع مختلفی از برندهای مطرح، دستگاهی متناسب با نیاز خود را تامین کنید. اهمیت خرید دستگاه استابلایزر  از فروشنده معتبر و قابل اعتماد زمانی بیشتر می‌شود که شما بدانید، اکثر این فروشگاه‌های قیمت‌های رقابتی و مقرون به صرفه ای را برای محصولات خود تعیین می‌کنند.

شایان ذکر است که برخی از فروشنده‌های تقلبی و افراد سودجو با تعیین قیمت‌های پایین‌تر برای محصولات خود، سعی در فریب خریداران دارند. دستگاه‌هایی که توسط این فروشندگان به فروش می‌رسد یا تقلبی هستند و یا مشکلاتی دارند و بی شک خرید و استفاده از آن‌ها دردسرهای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از هرگونه خرید دستگاه استابلایزر از فروشنده‌های بی نام و نشان خودداری کنید.

اگر به دنبال یک فروشنده معتبر و قابل اعتماد هستید، به شما توصیه می‌کنیم به فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک مراجعه کنید. این فروشگاه تجربه چندین ساله ای در زمینه فروش و توزیع انواع تجهیزات الکتریکی به خصوص دستگاه‌های استابلایزر تک فاز و سه فاز دارد. همچنین سطح رضایت مشتریان این فروشگاه نیز بسیار بالا بوده و افرادی که خرید خود را از ساوا الکتریک انجام داده اند، از انتخاب خود رضایت کاملی داشتند.

اهمیت فروشنده معتبر و قابل اعتماد برای خرید استابلایزر

محصولات برندهای معروف

در بخش‌های پیشین اهمیت خرید و استفاده از محصولات برندهای معروف و معتبر را برایتان توضیح داده و شما را با اهمیت توجه به این نکته به طور کامل آشنا کردیم. اما به طور کلی باید خاطر نشان کرد که برندهای معروف دستگاه‌هایی بسیار با کیفیت و مقاومی را تولید می‌کنند و اکثرا هم از پشتیبانی بعد از فروش بسیار خوبی برخوردار هستند. از طرفی دیگر افراد می‌توانند قطعات و تجهیزات دستگاه‌هایی که توسط برندهای معروف تولید شده اند را به راحتی تهیه کنند.

به همین خاطر نیز در هنگام خرید دستگاه استابلایزر حتماً باید توجه داشته باشید که محصولی که انتخاب کرده اید توسط یک برند معروف تولید شده باشد و برای پرداخت هزینه‌های کم‌تر به سمت برندهای ناشناس نروید.

توجه به قیمت

بی شک قیمت هر دستگاهی یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که افراد باید در هنگام خرید آن در نظر داشته باشند. به همین دلیل نیز به شما توصیه می‌کنیم بعد از پیدا کردن فرونشده های معتبر و با مشخص کرده دستگاهی که می‌خواهید خریداری کنید، قیمت آن را از این فروشگاه‌ها پرس و جو کنید. چرا که فروشنده‌ها برای سود فروش خود درصدی از مبلغ را تعیین می‌کنند. این مبلغ متفاوت بوده و به خود فروشنده بستگی دارد. به همین دلیل نیز شاهد اختلاف قیمت بین فروشندگان برای یک محصول مشترک هستیم.

به همین دلیل نیز بهتر است قیمت استابلایزر تک فاز را نه تنها از یک فروشگاه بلکه از چندین فروشنده مختلف استعلام بگیرید تا با بازه قیمتی آن آشنا شوید. همچنین برای آن که خرید اقتصادی و مقرون به صرفه ای داشته باشید می‌توانید دستگاه استابلایزر تک فاز را از فروشگاه اینترنتی ساوا الکتریک تهیه کنید.

توجه به قیمت استابلایزر

بررسی مشخصات فنی دستگاه

مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکته ای که بایستی در هنگام خرید استابلایزر تک فاز به آن توجه کنید، مشخصات فنی دستگاه است. در واقع امروزه دستگاه‌های استابلایزر در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر یک از این دستگاه‌های مشخصات فنی به خصوصی دارند. به همین جهت نیز برای استفاده در زمینه ای مشخص، مناسب اند.

شما قبل از اقدام به خرید استابلایزر در ابتدا باید نیاز خود به این دستگاه را مشخص کرده و تعیین کنید که برای چه هدفی و در چه زمینه ای می‌خواهید از این دستگاه استفاده کنید. سپس مطابق با نیازی که دارید، به سمت دستگاهی بروید که مشخصات فنی لازم را داشته باشد. پرس و جو از افراد آگاه در این زمینه می‌تواند کمک به سزایی را در یافتن یک دستگاه استابلایزر با مشخصات فنی لازم، به همراه داشته باشد.

بررسی مشخصات فنی دستگاه در هنگام خرید

ویژگی‌های دستگاه استابلایزر

برخی از دستگاه‌های استابلایزر به خصوص دستگاه‌هایی که به تازگی تولید شده اند، از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی برخوردارند. برخی از آن‌ها هوشمند بوده و از صفحه نمایش دیجیتال نیز برخوردارند. بی شک هر چقدر ویژگی‌های یک دستگاه استابلایزر تک فاز بیشتر باشد، آن دستگاه کارایی بیشتری نیز خواهد داشت و می‌تواند برای شما مفیدتر باشد.

البته توجه داشته باشید که به هر میزانی که یک دستگاه استابلایزر تک فاز ویژگی‌های بیشتری داشته باشد، به همان میزان نیز قیمت آن بیشتر می‌شود. اما پرداخت هزینه‌های بیشتر برای خرید یک دستگاه بهتر با راندمان بالاتر بسیار منطقی است. به همین جهت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر بودجه کافی را در اختیار دارید، به سمت استابلایزر هایی بروید که ویژگی‌های مختلف و متعددی دارند.

سوالات متداول

استابلایزر تک فاز در چه بازه ای از ولتاژ کار می کند؟

ولتاژ استابلایز تک فاز در بازه 200 الی 240 ولت و با فرکانس 50 یا 60 هرتز کار می‌کند.

 

قیمت استابلایزر تک فاز به چه عواملی بستگی دارد؟

 • برند کارخانه تولید کننده محصول
 • فروشنده محصول
 • ویژگی های دستگاه
 • قدرت استابلایزر
 • نوسانات ارزی

 

برند های معتبر استابلایزر تک فاز کدامند؟

از برند های معتبر می توان به برند گلداستار، برند امگا، برند ولتاک و برند دلتا نام برد.